Filo

Anasayfa /
Filo

Karayolu yolcu taşımacılığında sektörde lider konumda bulunan firmamız gelişen teknoloji ağına paralel olarak Filo Araç Yönetiminde aksiyon olarak en iyi hizmeti sunmayı ilke edinmiştir.

Filo yönetimini  oluşturan Aktöreler :

  1. Yönetim Kısmı (Operasyon, Dokümantasyon, Takip)
  2. Araç Kısmı (Minibüs, Otobüs, midibüs, Binek araçlar )
  3. Bakım ve Onarım Kısmı
  4. İnsan Kaynakları

Filo yönetimi maddelerine bir göz atalım;

Yönetim Kısmı

1-Pazarlama

Pazarlama departmanından gelen taşımacılık sözleşmesine bağlı sipariş emirleri doğrultusunda uygun güzergâhla, uygun kapasitede, en kısa süre ve mesafe yüksek konforda güvenli ve sağlıklı bir operasyon için sözleşme ve mevzuatlar çerçevesinde aksiyonlar alınır.

Operasyona başlamadan önce her güzergâh için seçilen araçların evrak ve bilgileri, eğitim bilgileri, araç takip bilgileri müşteri ile anlık olarak paylaşılmaktadır. Araç takip sistemiyle optimizasyon çalışmaları yapılarak tasarruf getirisi en üst seviyeye çıkartılmaktadır.

2- Araç Kısmı

Operasyon bazlı filo araçları seçiminde araç kullanacak yolcu kapasitesinin yoğunluğuna göre araç hacim seçimi belirlenir. Yakıt sarfiyatı düşük olan, trafik yoğunluğunun az olduğu yolcu sağlığı ve güvenliğinin en yüksek olduğu güzergâh belirlenir ve bilgileri müşteriye aktarılarak mutabakata varılır.

Önceliğimiz sağlıklı, güvenli, konforlu yolculuk

3- Bakım ve Onarım

Bakım kısmı araçlar operasyonu başlamadan tüm bakımları tutularak operasyona hazırlanır. Gereklİ zamanlarda bakım cetvelleri tutularak periyodik değişim ve kontrolleri yapılır. Her bölge için araç bakıp ve onarım yol yardım ekipleri 7/24 hazır bekletilir. Hızlı aksiyonlar için bölge bölge oluşturulan yedek araç ağıyla mağduriyet ortadan kaldırılmaktadır.

4- İnsan Kaynakları

Filo yönetiminin en önemli ayağı olan kısmı araç sürücü seçimidir. Araç sürücüleri her alanda firmayı temsil eder firmanın aynası durumundadır. O yüzden detaylı araştırma sonucunda işe alınan sürücüleri eğitim sürecinden sonra sefer izni verilmektedir.

Bize Ulaşmak İçin Tıklayın